Kalėdinės dovanos lapkritį: kodėl verta ruoštis jau dabar?

Vos spėjus prabėgti Vėlinėms, didieji prekybos centrai jau puošiasi Kalėdoms ir primena apie artėjančias didžiąsias metų šventes. Vieniems tai – nieko tokio, o kiti piktinasi, kad kalėdinės dovanos turi būti perkamos gruodį, o lapkritį – tam gerokai per anksti. Kaip bebūtų – ankstyvas pasiruošimas šventėms turi pranašumų prieš atidėliojimą, tad šį kartą norime keliais jų pasidalinti su Jumis!

Apgalvotos kalėdinės dovanos padeda sutaupyti

Kalėdinės dovanos. Kiaulė taupyklė

Išankstinis planavimas, biudžeto paskirstymas ir nuoširdus apgalvojimas, padovanoti – trys dalykai, kurie tikrai padės sutaupyti. Didžiausias pavojus išleisti daugiau pinigų nei planavome kyla būtent tuomet, kai pasiduodama spontaniškiems paskutinės akimirkos apsipirkimams. Tuomet sunku rasti tinkamą dovaną tarp likučių ir dažnai tenka rinkis kur kas brangesnę alternatyvą.

Pradėję ruoštis šventėms anksčiau sutaupysite ir laiko, ir kuro, ir nervų. Net tie, kurie viską kruopščiai planuoja iš anksto, grįžta į parduotuves likus savaitei ar kelioms dienoms iki Kalėdų. Juk reikia pasirūpinti vaišėmis, šviežiais produktais ar smulkia, netikėtai pamiršta dekoracija. Todėl natūralu, kad tiek gatvėse, tiek prie kasų nusidriekia nemenkos eilės ir sugaištama daug daugiau laiko nei norėtųsi.

Ir galiausiai, ruošiantis šventėms spontaniškai kyla pavojus ne tik permokėti ar veltui iššvaistyti laiką eilėse. Kartais spontaniškos ir neapgalvotos kalėdinės dovanos netrukus po švenčių atsiduria šiukšlinėje, nes nėra nei reikalingos, nei praktiškos. O to juk nei vienas nenorėtume šiandienos kontekte, kai vis dažniau raginama tausoti mus supančią aplinką.

Laiku pristatytos siuntos į bet kurį pasaulio kampelį

Per Kalėdas norisi nuoširdžiai pasveikinti visus pačius brangiausius draugus bei artimuosius, net jeigu jie gyvena kitame mieste ar net kitoje šalyje. Deja, žmonės pamiršta įvertinti pašto ir kurjerių galimybes laiku pristatyti siuntą. Ne paslaptis, kad paštomatai greitai persipildo, tenka laukti eilėse, pristatymo terminai prailgsta, nes užsakymų kiekis šiuo metų laiku kur kas gausesnis nei įprastai.

Kalėdinės dovanos pristatymas

Taigi jeigu norite, kad visos kalėdinės dovanos gavėjus pasiektų laiku – lapkritis geriausias metas pasirūpinti bent jau tomis dovanomis, kurias siųsite per paštą ar kitas kurjerių tarnybas.

Lapkritis taip pat yra geriausias metas dovanų paieškoms ir tiems, kurie mėgsta apsipirkinėti internetu, juk niekas nenori paskutinę akimirką jaudintis, ar siunta spės atkeliauti iki Kalėdų!

Ankstesnis pasiruošimas – daugiau tikrojo laukimo

Paskutinis ir vienas svarbiausių argumentų, kodėl verta pradėti ruoštis šventėms jau dabar – galimybė gruodį skirti tikrajam Kalėdų laukimui. Juk Advento – ramybės ir susikaupimo – laikotarpį tikrai geriau skirti malonioms buities veikloms: Advento kalendoriaus ir vaikino gamybai, meduolių bei imbierinių sausainių kepimui, namų tvarkymuisi, puošimui, kalėdinių linkėjimų rašymui ant atviručių, jaukiems pokalbiams su šeimos nariais ar ramiam pasisėdėjimui vienumoje su karštos arbatos puodeliu rankoje ir ramybe mintyse.

Jei kalėdinės dovanos bus paruoštos iš anksto – dar lapkričio mėnesį – visą Advento laikotarpį galėsite mėgautis tikruoju Kalėdų laukimu. To Jums ir linkime!

Adventas

Daugiau patarimų čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *