5 unikalūs būdai sukurti MENĄ (net jei nieko neišmanote apie meną)

Būdami vaikai visi spalviname, piešiame, dėliojame nesuprantamas kompozicijas iš turimų žaislų. Visa tai atrodo taip artima, kad net keista, kaip greitai augdami atitolstame nuo tokių veiklų ir pamažu įninkame į rutiną. Stresas, miego trūkumas, vaikų auginimas, sunkus darbas ar kitos priežastys suaugusį žmogų pamažu priverčia ieškoti įvairesnių poilsio būdų.

Visi esame girdėję apie moksliškai įrodytą meno naudą sveikatai. Tačiau ar žinote, jog taip pat moksliškai įrodyta, jog KURDAMI meną PATYS padidinate šį teigiamą sveikatai poveikį net iki 80%? Šiuolaikinės technologijos sumažino troškimą kurti ir yra labiau orientuotos į jau sukurtų produktų vartojimą, nei į troškimo KURTI didinimą. Tačiau tos pačios naujosios technologijos kartais padeda sukurti meną! Štai penki būdai, kaip galite mėgautis meno terapijos nauda, net jei su menu iki šiol neturėjote nieko bendra:

1) Sudėliokite DĖLIONĘ

Smagus, nebrangus ir jau daugiau nei 250 metų pasaulyje mėgiamas hobis! Puzlių yra pačių įvairiausių. Sudėtingų, paprastų, 3D ir netgi šviečiančių! Absoliutus lyderis tarp puzzle gamintojų – Vokiečių firma RAVENSBURGER – turi milžinišką dėlionių pasirinkimą su pačiomis įvairiausiomis temomis.

Pagrindiniai privalumai:

 • Nebrangu. Pigiausios dėlionės (kokybiškos) kaina, perkant internetu, vos nuo 11€, tačiau pačios didžiausios dėlionės gali kainuoti ir iki šimto eurų.
 • Lengva pasirinkti patinkančią temą – šimtai temų galimybių.
 • Lengva pasirinkti sudėtingumą, pagal detalių skaičių – nuo 25 detalių vaikams, iki 32 000 detalių iššūkius mėgstantiems suaugusiems. Ravensburger iššūkį įveikę lietuviai >

ravensburger deliones internetu

2) Išsiuvinėkite paveikslą

Galbūt ne kiekviena moteris tai žino, tačiau vien adata ir siūlais galima kurti nuostabius paveikslus! Lietuvos moterys vis dažniau atranda šį tūkstantmečius gyvuojantį tradicinį meną – siuvinėjimą kryželiu. Siuvinėjant kryželiu galima sukurti unikalius aksesuarus ir paveikslus. Pasaulyje vis labiau grįžtant rankdarbių ir tradicinių menų populiarumui visa šūsnis pasaulinio lygio siuvinėjimo rinkinių gamintojų siūlo siuvinėjimo rinkinius ir Lietuvoje.

Pagrindiniai privalumai:

 • Stipri ir visada pagelbėti pasirengusi siuvinėjančių moterų bendruomenė facebook’e.
 • Galima pradėti siuvinėti ir neperkant rinkinio – yra nemokamų schemų siuvinėjimui (jų rasite prisijungę prie siuvinėjimo grupės facebook), tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą vistik vertėtų įsigyti siuvinėjimo rinkinį.
 • Ši veikla reikalauja ypatingai sukoncentruoto dėmesio, todėl ypač veiksmingai atitraukia nuo rūpesčių.
 • Maža kaina lyginant hobio trukmę ir siuvinėjimo rinkinių kainos santykį.

siuvinejimas kryzeliu

3) Spalvinimo terapija

Būdami vaikai labiau už viską mėgome spavinimo knygeles. Per visą pasaulį nusiritusi milžiniška spalvinimo SUAUGUSIEMS terapijos banga jau prieš kurį laiką pasiekė Lietuvą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje – OBUOLYS išleido visą krūvą spalvinimo kygelių, skirtų suaugusiems.

Išbandžiusieji šią terapiją teigia, jog spalvinimas padeda pasiekti dvasinę pusiausvyrą, susigrąžinti visas gyvenimo spalvas. Spalvindami pačius įvairiausius ornamentus pajusite, kaip į Jūsų mintis sugryžta ramybė ir optimizmas, o rankose atgyjančios iliustracijos leis pasimėgauti meno terapijos teikiamu atsipalaidavimu ir harmonija.

Pagrindiniai privalumai:

 • Galima pradėti su 5€ biudžetu (jau įskaičiavus spalvotus pieštukus).
 • Ypač tinka kelionėms, nes spalvinimo knygutės nežima daug vietos.
 • Nereikia mokytis nieko naujo, nes visi spalvindavome vaikystėje.

spalvinimo terapija suaugusiems

4) Suklijuokite DEIMANTINĮ 3D paveikslą

Taip – deimantinį! Turintiems kruopštumo ir gerą regėjimą – unikalus būdas kurti meną – klijuoti spec. „deimančiukus” prie lipnaus paviršiaus su atspausdinta schema (paveikslu). Įsigijant deimantinio paveikslo rinkinį gaunate absoliučiai viską, ko reikia norint suklijuoti paveikslą iš „deimantų”. Šimtai iškylių detalių sudarys įspūdinngą trimatį efektą. Rezultatas išties vertas dėmesio:

deimantiniai paveikslai

Pagrindiniai privalumai:

 • Vieną paveikslą gali klijuoti keli žmonės vienu metu – kad ir visa šeima.
 • Gaunasi neįprastas kūrinys, kurį galima panaudoti kaip dovaną ar interjero puošmeną.
 • Ugdo dėmesio sutelkimą ir kruopštumą.

5) Pikselių menas (Pixel Art iš Quarcetti)

Ar žinote kaip veikia televizorius ar bet koks kitas ekranas? Ekraną sudaro tūkstančiai taškų, vadinamų pikseliais (angl. pixels). Kiekvienas pikselis šviečia skirtinga spalva, tačiau žiūrint iš didesnio atstumo žmogaus akis „apsigauna” ir sukuria spalvotą vaizdą iš dominuojančios spalvos pikselių.

Garsi, žaislus vaikams gaminanti italų  firma Quarcetti panaudojo šį spalvoto ekrano principą ir sukūrė unikalią gaminių seriją PIXEL ART (Pikselių menas). Visi šios serijos gaminiai paremti vienodu principu – į reikalingas vietas subadyti specialius spalvotus kištukus (pikselius). Spalvoti taškai žiūrint iš toliau magiškai susilieja į paveikslą!

Dettaglio_PixelArt_23

Pagrindiniai privalumai:

 • Šiuo principu galite „išsipikseliuoti” BET KOKĮ paveikslą, ar net savo nuotrauką! Gamintojo puslapyje galite įkelti bet kokią fotografiją ir nesunkiai ją pavarsti „pikseliuota” schema.
 • Puikiai tinka ir vaikams (nuo 4 metų, nes mažesni gali praryti pikselius)
 • Atsibodus kūriniui, visas medžiagas galima panaudoti kitam paveikslui surinkti – nesvarbu kiek laiko praėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *