Netikėtas hobi – spalvinimas suaugusiems

Ar dar neteko sutikti draugės per pietus spalvinančios mandalą ar paslaptingas gėlių raizgalynes? Jei teko – nenustebkite – ji  ne keistuolė – dabar tai madinga!

Spalvina visas pasaulis

Jau ilgiau nei pusmetis pasauliniai knygų leidėjai negali atsistebėti sėkme, leidžiant spalvinimo knygas SUAUGUSIEMS – jos parduodamos milijoniniais tiražais. Kaip ir visos mados, tendencijos bei manijos – spalvinimas ėmė plisti ir Lietuvoje. Spalvinimo knygeles moterys skolinasi iš savo kolegių, perka dovanoms.  Ne be reikalo – sako spalvindamos keisčiausias figūras, subtilius raštus tarsi pabėgi iš šio pasaulio, pamiršti socialinius tinklus, supančias technologijas, rūpesčius. Nuspalvini puslapį per pietų pertauka ir visą rytą kankinusio streso kaip nebūta! – Neblogas poveikis, kaip už 2€, taip?

Daugiau nei mada

Dailės terapijos specialistai aiškina, jog žmonės vis dažniau ieško naujų, kūrybiškų laisvalaikio praleidimo būdų. Spalvinimo knygelės – nebrangus, patogus, bet ypač efektyviai atpalaiduojantis ir kūrybinę saviraišką puikiai patenkinantis metodas. Jis tinka nemokantiems piešti, visų amžių žmonėms – juk nuspalvinti daug lengviau nei nupiešti visą piešinį.

Mokslinis paaškinimas

Iš pirmo žvilgsnio spalvinimas – nenaudinga veikla ar laiko švaistymas. Netiesa. Spalvinimas labai naudingas mūsų smegenims. Dar prieš keletą metų mokslininkai nustatė, jog parastas rašinėjimas ar paišinėjimas ant balto popieriaus lapo (tai visi esame darę studijų laikais) palaiko smegenų aktyvumą, net jei nėra aktyvios išorinės stimuliacijos smegenims. Bandymai parodė, jog žmonės, kurie kažką paišė kai jiems buvo vardijami atsitiktiniai žodžiai informaciją prisiminė 30% geriau, nei tie, kurie neveikė nieko. O Jūs galvojote, kad sudėtingais raštais užpildytas juodai baltas knygeles emociškai pavargę, vyresnio amžiaus žmonės visame pasaulyje šluoja be reikalo?

Vaikystė – gražiausias gyvenimo periodas. Kodėl jos neprisiminus?

Būdami vaikai, mes spalviname, tapome ir mėgstame visas vaivorykštės spalvas, bet gyvenime dažniausiai pradedame rinktis vieną ar kelias iš jų, o kitų teigiame nemėgstantys arba netgi nekenčiantys. Siekdami dvasinės pusiausvyros, turime susigrąžinti į gyvenimą visas spalvas. Spalvinkite šiuos ornamentus ir pajuskite, kaip į gyvenimą sugrįžta džiaugsmas, ramybė ir optimizmas. Jūsų rankose atgyjančios iliustracijos leis pasimėgauti meno terapijos teikiamu atsipalaidavimu ir harmonija.

Visos naujausios spalvinimo knygos suaugusiems >>

[product_category category=”spalvinimas”]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *